Fotbal intern

Bogdan Andone a oferit declaraţia serii: "Era nevoie de un şoc la pauză. Parcă eram la hotel, galanţi, cei care îi conduceam pe oaspeţi"

De Antena Sport. Publicat pe 29.06.2020 la 23:55 Actualizat pe 29.06.2020 la 23:58

Bogdan Andone a oferit declaraţia serii după ce Astra a revenit spectaculos în faţa celor de la FCSB. "Parcă eram la hotel, galanţi, cei care îi conduceam pe oaspeţi", a spus tehnicianul giurgiuvenilor despre jocul din prima repriză.

Bogdan Andone

Bogdan Andone a învins-o pe FCSB

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

• Astra - FCSB 3-2
  • FCSB a condus cu 2-0
  • Denis Alibec a reuşit o dublă

”Era nevoie de un şoc la pauză. Parcă eram la hotel, galanţi, cei care îi conduceam pe oaspeţi. Aşa ne-am prezentat. A trebuit să-i trezesc pe jucători. Era singurul mod să ne revenim. În repriza a doua am arătat mai bine.

Am fost mai agresivi, am pus presiune mai multă pe cei de la FCSB şi am marcat. Chiar vorbeam cu Denis şi Budi, că pregătiserăm ce s-a întâmplat în joc. Mă bucur pentru ei.

M-aş bucura ca Denis Alibec şi Budescu să aibă oferte de la echipe de top, din Europa şi nu numai. Să câştige bani, pentru că munca trebuie răsplătită. Ar fi binevenite transferurile pentru ei”, a spus Andone, după Astra - FCSB 3-2.

FCSB a fost învinsă, luni, în deplasare, cu scorul de 3-2, de Astra Giurgiu, în etapa a cincea a play-off-ului Ligii 1. FCSB a condus cu 2-0, însă giurgiuvenii au revenit şi au obţinut victoria.