Fotbal

Denis Alibec nu uită şi nu iartă! Atacantul Astrei se "transformă" când joacă împotriva lui FCSB

De Iulian Focșăneanu. Publicat pe 29.06.2020 la 21:31 Actualizat pe 29.06.2020 la 21:40

FCSB devine "victima perfectă" a lui Denis Alibec. Atacantul Astrei are evoluţii incredibile atunci când joacă împotriva fostei sale echipe.

Denis Alibec

Denis Alibec a făcut spectacol cu FCSB

Captură Digi Sport

• Alibec este golgheterul Astrei
  • A reuşit 2 goluri şi o pasă decisivă cu FCSB

Vârful de 29 de ani a plecat cu scandal de la vicecampioana României şi nu ratează nicio ocazie să îi încurce pe roş-albaştri. Alibec a fost într-o formă de zile mari şi în această seară.

Alibec a contribuit la golurile Astrei

Astra a fost condusă cu 2-0 de FCSB, dar Alibec s-a descătuşat. Mai întâi a redus din diferenţă, în minutul 36, după care l-a servit perfect şi pe Takayuki Seto. În startul reprizei secunde, internaţionalul român a pasat decisiv la golul de 2-2. Cu 10 minute înainte de final a reuşit chiar să întoarcă scorul!

A fost al treilea meci la rând în care Denis nu o iartă pe FCSB. În aceste dispute, Alibec a înscris nu mai puţin de 5 goluri şi a oferit 2 assist-uri.

Pentru Alibec poate fi ultimul sezon la Astra. Golgheterul giurgiuvenilor (13 goluri) îşi doreşte să plece în această vară.

"Mi-aş dori ca Alibec să poată pleca, îşi doreşte acest lucru, s-a pregătit bine, chiar îşi doreşte să facă pasul într-un campionat mai puternic, unde să câştige mai bine şi financiar", a spus Bogdan Andone.