Închide meniul
Reclamă

Handbal

Află cele mai tari informații din handbal, românesc și internațional. De aici vei ști ultimele rezultate din competițiile interne, dar și din Liga Campionilor.

Programul României de la Campionatul European de handbal! Când va avea loc meciul de debut al „tricolorelor”
Handbal • 24 aprilie, 18:36

Dinamo Bucureşti – Skjern Handbold 28-27, în turul sferturilor European League
Handbal • 23 aprilie, 21:59

CSM Bucureşti a câştigat Cupa României! Victorie categorică în finala cu Dunărea Brăila
Handbal • 21 aprilie, 17:13

Echipa națională de handbal feminin și-a aflat grupa de la EURO 2024! Meciuri dificile pentru „tricolorele” lui Florentin Pera
Handbal • 18 aprilie, 20:52

Tatăl Cristinei Neagu a murit! Clipe dificile pentru cea mai bună handbalistă a României
Handbal • 16 aprilie, 20:17

România a învins Grecia şi a încheiat neînvinsă preliminariile pentru Campionatul European din acest an!
Handbal • 7 aprilie, 20:53

România a zdrobit Bosnia, în preliminariile CE de handbal! „Tricolorele” şi-au asigurat primul loc în grupa de calificare
Handbal • 4 aprilie, 23:32

Dinamo Bucureşti, în sferturile European League, după o dublă victorie cu Bjerringbro-Silkeborg
Handbal • 2 aprilie, 22:26

CSM Bucureşti – Rapid şi Gloria Bistriţa – Dunărea Brăila, semifinalele Cupei României
Handbal • 2 aprilie, 14:41

CSM Bucureşti – Dunărea Brăila 35-35! „Thriller” în Liga Naţională de handbal! Brăilencele au reuşit o revenire de senzaţie
Handbal • 28 martie, 19:11

Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud şi Dunărea Brăila, adversare în Final Four-ul European League
Handbal • 26 martie, 12:27

CSM Bucureşti a dat o nouă lovitură pe piaţa transferurilor! Cine e starul care a venit să dea goluri lângă Cristina Neagu
Handbal • 25 martie, 17:53

România are două echipe în Final Four-ul European League. Dunărea Brăila a bătut Podravka Vegeta 26-25
Handbal • 24 martie, 21:00

Cristina Neagu e gata de „războiul” cu Metz din sferturile de finală ale Ligii Campionilor: „Suntem all-in! Vrem în Final Four!”
Handbal • 24 martie, 19:38

Mihai Pintilii, după ce i-a făcut galerie Cristinei Neagu în CSM Bucureşti – Krim 30 -24: „Au calitate pentru Final Four!”
Handbal • 24 martie, 18:53
Foto

CSM Bucureşti s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după victoria cu Krim Ljubljana
Handbal • 24 martie, 18:32

Minaur Baia Mare a câştigat la o diferenţă de șase goluri prima manşă din sferturile de finală în European Cup
Handbal • 23 martie, 21:21

Gloria Bistriţa s-a calificat în Final Four-ul European League! Performanţă istorică a româncelor
Handbal • 23 martie, 16:43

România va juca un amical de lux cu Franţa! Când va avea loc duelul cu campioana olimpică şi mondială
Handbal • 22 martie, 18:23

Krim – CSM Bucureşti 24-30. Cristina Neagu, premiată de preşedintele Sloveniei după o seară magică în Liga Campionilor
Handbal • 16 martie, 21:32

S-au împlinit 50 de ani de la câştigarea ultimului titlu mondial de România la handbal masculin
Handbal • 10 martie, 13:16

Dinamo a umilit-o pe Steaua la handbal! „Dulăii” au defilat şi s-au impus la 16 goluri diferenţă. „Militarii”, situaţie delicată
Handbal • 9 martie, 18:12

România, gazda Campionatului European de handbal din 2026! Veste uriaşă anunţată de FRH
Handbal • 8 martie, 12:24

România s-a calificat la Campionatul European de handbal! Victorie dramatică cu Croaţia
Handbal • 3 martie, 19:52

Dinamo a învins CSM Constanţa şi s-a calificat în playoff-ul European League
Handbal • 27 februarie, 21:24

Dinamo, victorie la scor în European League! „Dulăii” nu au avut nicio emoţie în partida cu CSM Constanţa
Handbal • 20 februarie, 22:43

Nepotul lui Marian Cozma a revenit la Dinamo şi visează la Veszprem! Mesaj emoţionant despre „Păsărilă”: „Ar fi mândru de mine!”
Handbal • 20 februarie, 21:30
Video

Rapid a fost eliminată din Liga Campionilor, după ce a pierdut la scor partida cu Esbjerg
Handbal • 18 februarie, 20:30

Cristina Neagu a atins o bornă fabuloasă în Champions League! CSM Bucureşti a ratat însă calificarea directă în sferturile Ligii
Handbal • 18 februarie, 17:01

Cine este persoana care s-a opus organizării unui meci de retragere pentru Cristina Neagu!
Handbal • 18 februarie, 13:13

CSM Târgu Jiu, a cincea înfrângere consecutivă în grupa D a European League
Handbal • 11 februarie, 22:13

CSM Bucureşti, victorie clară cu Bietigheim! Calculele calificării în sferturile Ligii Campionilor
Handbal • 11 februarie, 18:49

Bocciu a dat detalii despre împăcarea istorică a fanilor Rapidului cu Cristina Neagu: „Este o mare doamnă”
Extra • 8 februarie, 11:55
Foto

Cristina Neagu, împăcare istorică cu fanii Rapidului! Starul CSM-ului a urcat în tribună şi a primit un cadou de la Bocciu
Handbal • 7 februarie, 20:06
VIDEO

Rapid – CSM Bucureşti 30-28. Nebunie în Giuleşti. Adi Vasile şi Cristina Neagu au făcut criză de nervi! Rapid a reuşit surpriza
Handbal • 7 februarie, 19:42

„Un cretin!” Florin Răducioiu, reacţie brutală după scandalul rasist care ar fi fost provocat de un fan al Rapidului
Handbal • 5 februarie, 8:31

Derapaj rasist în timpul meciului Rapid – Ferencvaros. O jucătoare a făcut acuzațiile: „Un idiot! Nu merită să fie numit fan”
Handbal • 4 februarie, 19:49

Rapid Bucureşti – Ferencvaros 20-23. O nouă înfrângere pentru giuleştence în Liga Campionilor
Handbal • 4 februarie, 18:58

Gyor – CSM Bucureşti 24-26. Victorie fantastică a echipei Cristinei Neagu împotriva liderului grupei A din Liga Campionilor!
Handbal • 3 februarie, 21:20

„V-aţi mirat de ce câştigă ‘Messi al handbalului’ 300.000 de euro” Gică Hagi, atac total la criticii Cristinei Neagu: „Invidie!”
Handbal • 3 februarie, 20:26
Video

OFICIAL | Xavi Pascual nu va mai fi selecționerul echipei naționale de handbal masculin. Mesajul spaniolului: „Sunt obosit”
Handbal • 31 ianuarie, 14:45

Franţa – Danemarca 33 – 31. Franţa e noua campioană europeană la handbal masculin, după o finală dramatică
Handbal • 28 ianuarie, 20:18

Xavi Pascual și-a dat demisia de la echipa națională de handbal masculin. Prima reacție a spaniolului
Handbal • 27 ianuarie, 8:42

Franţa s-a calificat dramatic în finala Campionatului European de handbal! Suedia, deţinătoarea trofeului, a părăsit competiţia
Handbal • 26 ianuarie, 22:38

CSM Bucureşti, o nouă victorie în Liga Campionilor! „Tigroaicele” s-au impus fără emoţii cu Savehof
Handbal • 21 ianuarie, 19:00

Ikast – Rapid Bucureşti 30-29. Înfrângere dramatică pentru giuleştence în Liga Campionilor
Handbal • 21 ianuarie, 17:05

Jucătorii naţionalei României, blocaţi pe aeroportul din Frankfurt
Handbal • 17 ianuarie, 15:42

România – Croaţia 25 – 31. Tricolorii lui Xavi Pascual, înfrângeri pe linie la Campionatul European de handbal masculin
Handbal • 16 ianuarie, 20:54

Xavi Pascual, mulţumit de tricolori, după eşecul istoric cu Spania: „Sunt foarte mândru de echipa mea”
Handbal • 15 ianuarie, 9:44

România – Spania 24-36! A doua înfrângere a tricolorilor la Campionatul European de handbal
Handbal • 14 ianuarie, 20:25